Grupa „Prometeusz” powstała w 1999 roku (w tym roku powstała firma PPHU Wojciech Kras, zaś w 2010 roku powstała spółka Prometeusz Euro Sp. z o. o). Od samego początku swojego istnienia świadczymy usługi z zakresu doradztwa finansowego. Początkowo pośredniczyliśmy w pozyskiwaniu kredytów bankowych na finansowanie działalności bieżącej oraz przedsięwzięć inwestycyjnych. Z czasem rozbudowywaliśmy ofertę.

W 2003 roku do oferty włączyliśmy pozyskiwanie dotacji dla przedsiębiorstw z funduszy przedakcesyjnych Unii Europejskiej. Po wejściu Polski do struktur Unijnych przed polskimi przedsiębiorcami otwarły się perspektywy szerszego korzystania ze wspólnotowych środków pomocowych. Do naszej dyspozycji postawione zostały znacznie większe kwoty, skomplikował się jednak proces aplikowania o nie. Byliśmy już jednak na to przygotowani. Z naszą pomocą nasi klienci z powodzeniem zaczęli sięgać po unijne pieniądze na inwestycje rozwojowe, szkolenia i doradztwo.

W perspektywie 2014-2020 jesteśmy przygotowani na dostarczanie kompleksowych usług doradczych w zakresie aplikowania o dotacje w jeszcze bardziej złożonych projektach, w tym w partnerstwach międzysektorowych oraz z partnerami zagranicznymi.

Stale rozwijamy się, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom naszych klientów. Z czasem poszerzamy zakres usług doradztwa finansowego o nowe instrumenty finansowe. Podejmujemy się spraw trudnych, znajdujemy rozwiązania w sytuacjach, w których inni uznali, że pozyskanie finansowania zewnętrznego nie jest już możliwe.

W 2014 roku poszerzyliśmy zakres usług dla biznesu o wynajem powierzchni biurowych w korzystnie zlokalizowanym obiekcie, w pełni zmodernizowanym i zaadaptowanym do potrzeb przedsiębiorstw. Poza powierzchnią biurową oferujemy tam także wynajem sal szkoleniowych i konferencyjnych.